פתרון חלומות בגישה הפסיכולוגית ומדוע חשוב לפתור חלומות

פתרון חלומות

פתרון חלומות הוא נושא עתיק יומין הקיים עוד בסיפורי התנ"ך עם עלילת חלומות יוסף, פתרון חלומות פרעה ועוד. בעת העתיקה ראו בחלומות נבואות ומסרים מן האלים, הניתנים לכוהני הדת. התלמוד אף הוא  מפרש חלומות, פתרון חלומות לפי הקבלה נושא משמעויות רבות.

פרויד ראה בחלומות ביטוי מוסווה לחרדות והמאווים הנסתרים שלנו. מה כולל פתרון חלומות בגישה הפסיכולוגית ? מדוע חשוב לפתור חלומות?

פתרון חלומות

פתרון חלומות על פי פרויד

בשנת 1900 התפרסם ספרו של פרויד , אבי תורת הפסיכואנליזה, "פשר החלומות", אשר הציג תיאוריה פורצת דרך לגבי ניתוח של חלומות. על פי פרויד,  חלום הוא ביטוי לחלקים הלא מודעים בנפשנו, אותם אנו מדחיקים בחיי היומיום על מנת להגן על עצמנו, המתגלים לנו בחלום בצורה מוסווית. ניתוח חלומות הוא למעשה ייצוג של אישיות האדם, כולל זיכרונות מן הילדות, קונפליקטים, משאלות כמוסות וחוויות מודחקות. פתרון חלומות לפי פרויד, נעשה באמצעות תיאור החלום  על ידי המטופל ופענוח הסמלים שהופיעו בו על ידי אסוציאציות, על מנת להסיר את ההסוואה ולגלות את מהות החלום.

פתרון חלומות שליליים

כיום ידוע כי לחלומות יש היבט רגשי וקוגניטיבי, מעבר לביטוי של התת מודע. פתרון חלומות במהלך הטיפול, מסייע להבנת עולמם הפנימי של המטופלים. חוקרים גילו כי רוב הרגשות המתבטאים בחלומות הם שליליים והחלום מסייע לאדם לעבד ולהתמודד איתם. חלומות רעים אמנם מאפשרים לאדם לעבד את החוויות והרגשות השליליים שלו, אך כאשר חלומות חוזרים ונשנים, הם יכולים לגרום לנזק. מצב זה של סיוטי לילה, גורם למצוקה, הפרעות שינה, פגיעה באיכות השינה ובתפקוד היומיומי, ולעיתים קיים קשר ישיר בינו לבין מצבי פוסט טראומה או דיכאון. פתרון חלומות אלו באמצעות טיפול פסיכולוגי, יכול לעזור לאדם לחזור לתפקוד תקין.

פתרון חלומות מהיכן נובע הצורך 

פתרון חלומות הוא עולם מסתורי ומרתק שבו כללי המציאות אינם חלים. אתר פתרון חלומות יעזור לך להבין את החלומות שלך ולהשיג הבנה טובה יותר ויקדם אותך לפתרון שלהם. פירוש חלומות יסייע לך למצוא את המפתח ולפצח את המשמעויות לחלומות שלך בעזרת מילון חלומות. בהבנת החלומות שלך יתכן ותקבל תמונה ברורה יותר על הצפון לך, פתרון חלומות יגרום לך להסתכל על החיים מנקודת מבט חדשה ומרעננת. לצורך פירוש חלומות ביהדות ובקבלה נעזרים בעיקר במילון חלומות, או ביועצים המתמחים בפירוש חלומות לפי הקבלה.

אולי היה לך חלום שאתה זוכר, חלום שהיה מלא בתוכן, חלום שחלמת לפני שנים או כזה חלום שחוזר על עצמו. אולי היה לך חלום ממש בלילה שעבר, מה שלא יהיה את החלום הזה אתה לא יכול לשכוח, זה מדבר אליך, זה מציק לך, זה כל הזמן מזכיר לך שזה שם, מכאן נובע הצורך שלנו כבני אדם לפתור את החלומות. בני האדם סקרנים והצורך שלהם לחקור ולגלות את הנסתר גדל מדי יום.

Share on Google+Share on LinkedInShare on FacebookTweet about this on TwitterPin on Pinterest