פרשנות חלום ורפואה פסיכוסומטית

עולה בקנה אחד עם הפרספקטיבה הפסיכואנליטית, בתאוריה של זיגמונד פרויד החלומות היו ייצוג של רצונות מודעים, מחשבות ומניעים. לפי התפיסה הפסיכואנליטית של פרויד אנשים מונעים על ידי אינסטינקטים תוקפניים ומיניים שהודחקו מתודעה מודעת. בעוד מחשבות אלו אינן באות לידי הביטוי באופן מודע, טען פרויד שהם מוצאים את דרכם לתודעה שלנו דרך חלומות.

בספרו המפורסם פשר חלומות, כתב פרויד כי חלומות הם הגשמה של משאלות מודחקות במוסווה ויש להם  תוכן גלוי ותוכן סמוי. תוכן גלוי מורכב מהתמונות בפועל, המחשבות והתכנים כלולים בתוך החלום, בעוד שהתוכן הסמוי מייצג את המשמעות הפסיכולוגית הנסתרת של החלום.

התאוריה של פרויד, תרמה לפופולריות של פירוש חלומות, שנותר פופולרי היום. עם זאת, אף מחקר לא הצליח להוכיח כי לתוכן הגלוי או המוסווה יש משמעות פסיכולוגית אמיתית.

אנשים רבים לא יכולים להבין למה אנחנו צריכים לחפש סיבות פסיכולוגיות כאשר בעיה פיזית לא ניתן לרפא באמצעות רפואה הרגילה. עם זאת, כל הדבר בעולם שלנו קשור למוח.

כמובן שהמוח שלנו והגוף שלנו קשורים במהות! אנו מפרידים את החלקים השונים בגוף שלנו כדי ללמוד אותם, ויש אפילו כמה מומחים לכל בעיה רפואית שיש לנו, על פי חלק מהגוף שלנו, שמושפע, אבל מציאות קשורה לחלוטין.

באמצעות פירוש חלומות, אנו יכולים לראות בבירור שלכל הבעיות שלנו יש סיבה פסיכולוגית, גם כאשר הם ניתנים לריפוי באמצעות רפואה הרגילה. פעמים רבות, עם זאת, ישנם בעיות גופנית שלא ניתן לרפא על ידי רפואה הרגילה, אבל ניתן לרפא באמצעות טיפול פסיכולוגי. לפיכך, פסיכותרפיה היא, למעשה, חזקה יותר מתרופות.

מספר בעיות בריאותיות בלתי מוסברות נגרמות על ידי חוסר מוסריות או אדישות לאיך שאנשים אחרים מרגישים. הגוף שלנו יכול להיות מושפע גם על ידי פחד, שהוא תופעה נפוצה מאוד.

בדרך כלל, אנו יכולים להבין שבעיה גופנית נגרמת על ידי בעיות פסיכולוגיות או טעות מוסרית. האדם שיש לו בעיות פסיכוסומטיות יש צורך לזהות את הטעויות שלו ולשנות את התנהגותו. ניתן לעשות זאת באמצעות ניתוח חלום, על ידי שימוש בשיטה הנכונה.

כל אחד חייב ללמוד כיצד להשתמש בפתרון חלומות לנסות ולפתור את הבעיות האישיות שלו ולרכוש מיומנויות שיעזרו לו בחיי היום יום.