פירוש חלומות מאז ועד היום

בתאריך 3000-4000 לפני ספירה, תועדו החלומות על לוחות חרס. כבר אז יכולנו לדבר על פירוש החלומות שלנו, החלומות ריתקו אותנו ושאפנו להבין אותם.

בעידן היווניים והרומים, חלומות נקשרו בהקשרים דתיים. הם האמינו שחלומות הם הודעות ישירות מהאלים או מהמתים, דבר שזימן אנשים להסתכל על החלומות ולמצוא לפתרונות של מה לעשות או באיזה דרך פעולה לנקוט. הם האמינו שהחלומות הזהירו ונבאו את העתיד. מקדשים מיוחדים אף נבנו בכדי שאנשים יכולו לישון בהם בתקווה שהמסר יועבר אליהם דרך החלומות שלהם. האמונה בכוחו של החלום הייתה כל כך חזקה שהוא אפילו הכתיב את פעולותיהם של מנהיגים פוליטיים וצבאיים. למעשה, מתורגמני חלום אפילו ליוו מנהיגים צבאיים לקרב כדי לסייע לאסטרטגית מלחמה.

אריסטו הפילוסוף היווני האמין שחלומות הם תוצאה של פונקציות פיסיולוגיות. בעזרת חלומות היו מסוגלים לאבחן מחלה ולחזות התפרצות של מחלות.

במהלך תקופת הלניסטי, המוקד העיקרי של חלומות התרכז סביב יכולתם לרפא. מקדשים נבנו סביב כוחם המרפא של החלומות. האנשים האמינו שאנשים חולים שישנו במקדשים אלה ימצאו מרפא דרך החלומות שלהם. מתורגמני חלום אף סייעו לאנשי הרפואה באבחנה הרפואית שלהם. החלומות הציעו רמז חיוני למרפאים למציאה מה לא בסדר עם החולם.

במצרים, כוהנים שמשו גם כמתורגמני חלום. המצרים רשמו את החלומות שלהם בכתב חרטומים. אנשים עם נטייה לחלומות ומשמעותיות מיוחדים היו מבורכים ונחשבו מיוחדים. אנשים שהיה להם את הכח לפרש חלומות שהרימו את המבט ונתפסו כאלוהי מחונן.

יש החושבים שהחלום משמש כמקום ממשי שהרוח והנשמה יוצאות כל לילה כדי ללכת ולבקר. הסינים האמינו שהנשמה עוזבת את הגוף להיכנס לעולם הזה. עם זאת, אם הם היו מתעוררים לפתע, הם פחדו שהנשמה שלהם עלולה לא לשוב לגוף. מסיבה זו, חלק מהסינים היום חוששים משעונים מעוררים. שבטי ילידים אמריקאים ותרבויות מקסיקניות שיתפו אותו רעיון של מימד חלום ברור. הם האמינו שאבותיהם חיו בחלומות שלהם בצורות שאינן בני אדם כמו צמחים. הם רואים ראו בחלומות דרך לביקור ומגע עם אבותיהם. חלומות גם עזרו להצביע על המשימה או התפקיד בחיים.

במהלך ימי הביניים, חלומות נתפסו כרוע והתמונות שלהם היו מפיתויי השטן. במצב השינה הפגיע, האמינו שהשטן ממלא את התודעה של בני אדם עם מחשבות רעילות. הוא עשה את העבודה המלוכלכת שלו למרות שחלומות מנסים להטעות אותנו במורד נתיב הלא נכון.

בתחילת המאה ה -19, חלומות פורשו כנובעים מחרדה, רעש ביתי או אפילו קלקול קיבה. לכן בעצם אין שום משמעות. מאוחר יותר במאה ה -19, זיגמונד פרויד החיה את החשיבות של חלומות והמשמעות והצורך בפרשנותם. הוא חולל מהפכה בחקר חלומות.

התחקות לתרבויות העתיקות הללו, לאנשים תמיד הייתה נטייה לפרש חלומות בתנ”ך יש ​​למעלה מ- 700 אזכורים של חלומות.