חלומות ופירושם ביהדות, במיסטיקה ובפסיכולוגיה

חלומות ופירושם

חלומות ופירושם הוא נושא מרכזי ביהדות, במיסטיקה ובפסיכולוגיה. התחום של כולל פירוש חלומות לפי פענוח סמלים ודימויים. הפסיכולוג מנסה להגיע לתת מודע ולגלות את הקשיים והחרדות אותם אנו מחביאים עמוק ביום יום, אשר בחלום הם מתעוררים לחיים. חלומות ופירושם כוללים מילון חלומות ובו הסברים מפורטים לגבי משמעות של אלמנטים שונים המופיעים בהם, בהם נעזר פותר חלומות.

חלומות ופירושם

חלומות ופירושם על ידי מיסטיקנים

בתקופה המודרנית, האמונים על חלומות והסברם הם מתקשרים, יועצים רוחניים, פסיכותרפיסטים , אסטרולוגים , נומרולוגיים ופסיכולוגיים. על מנת להגיע אל פשר החלומות, מחלקים אותם לסוגים שונים כמו: חלום צלול, בו החולם מודע לכך שהוא נמצא בחלום ויכול לשלוט בו, חלום פסיכולוגי, העוזר לחולם להתמודד עם בעיות מן העבר, חלומות על אירועים ממהלך היום שלנו בעבודה וחלומות אנרגטיים השייכים לתחום פתרון חלומות לפי הקבלה, בהם אנו פוגשים מדריכים רוחניים ומקבלים מסרים.יש גם חלומות סדרתיים החוזרים על עצמם לאורך תקופה ומשקפים משהו לא פתור שמטריד אותנו

חלומות ופתרונם – הסמלים

חלומות ופירושם כוללים  סמלים רבים, חלקם אוניברסאליים המשותפים לכלל האנשים השייכים לאותה קבוצת גיל, דת, שיוך אתני וכו'. כאשר מדובר על ההיבט האישי, חלומות ופירושם מבוססים על אופיו של האדם ועל ניסיון חייו: חלום על רעידת אדמה – מסמל חוסר יציבות וזעזוע, אי – מסמל התבודדות וקושי בתקשור עם הסביבה, ארנק סגור – מעיד על הסתרת סודות וארנק פתוח רומז כי הסודות עומדים להתגלות. פשר חלומות על נפילה הוא אובדן שליטה, חלום על הריון – מסמל רצון להתחיל בפרויקט חדש, נחש בחלום הוא בעל משמעויות רבות ותלוי אם מדובר בחלום של אדם שיש לו טראומה מנחש או בסמל של התחדשות, בריאות, מיניות, ערמומיות ועוד. 

Share on Google+Share on LinkedInShare on FacebookTweet about this on TwitterPin on Pinterest

להשמיע את דעתך

*