חלום צלול – בין מציאות לחלום

קרה לכם שבזמן שחלמתם חלום, ידעתם שזה רק חלום? תחושה מוזרה זו היא תופעה ידועה שנקראת  “חלום צלול” או “חלום מודע”. תופעה זו מתרחשת כאשר אדם מודע לכך שהוא חולם ולעיתים הוא גם יכול להשפיע על אירועי החלום. חלום צלול מתרחש מאליו, אך ישנן טכניקות שונות בעזרתן ניתן ליצור אותו במכוון.

 חלום צלול – בין מציאות לחלום

המצב המיוחד של חלום צלול הוא תחום מרתק בעולם של פירוש חלומות. אתם משוחחים עם אנשים בחלום, טועמים מאכלים, מריחים ריחות והתחושה היא כאילו זה קורה לכם באמת. מצב זה דומה למציאות הוירטואלית של משחקי המחשב, בהם אנו מהווים חלק מעולם דמיוני.

יצירת חלום צלול

פתרון חלומות מסייע לחולם להבין טוב יותר את חייו ולפתור בעיות. חלום צלול מאפשר לאדם לשלוט בחלום ויכול לסייע לו גם לשלוט על חייו. על מנת להשיג את היכולת הזו של חלימה צלולה ומודעת, מומלץ לתעד את החלומות ביומן ולהכיר את האלמנטים החוזרים בהם. פענוח חלומות צלולים יעשה בצורה הטובה ביותר על ידי מפרש חלומות, אם האדם זוכר את פרטיו בבירור.

פתרון חלומות לפי הקבלה

פירוש חלומות לפי הקבלה מסייע לאדם להגיע אל האור על ידי חידוד המודעות. פשר חלומות צלולים מושג רק לאחר שהחולם עובר בשער שנפתח לו בחלום וכדי לעשות כן, החולם יכול לבקש מהמדריך הרוחני לסייע לו בכך. פענוח חלום צלול קל יותר, כי החולם זוכר את רוב החלום ולא רק סמלים, כמו שקורה כשיש חלום על הריון או נחש בחלום, שאת פירושיהם ניתן למצוא בכל מילון חלומות. חלום צלול דומה יותר לחזיונות של חלומות יוסף ולכן פותר חלומות וכן החולם עצמו, יכולים להבין את פשר החלומות האלה טוב יותר.