חלום על אדם שנפטר

אין ספק שאחד האתגרים המעניינים ביותר, הוא כאשר יש לנו חלום על אדם שנפטר. לא פעם עולה השאלה האם זהו מסר מהעולם הבא או מעולם עליון? חז”ל הכירו בכך שאכן בחלק מהמקרים מדובר על מסר מהעולם הבא, אלא שבאופן מעניין הדבר בעל סיכוי גבוה יותר דווקא אם האיש בחלום זר לנו לגמרי אך אנו יודעים שהוא נפטר. כלומר, אם זהו דווקא אדם מוכר (כפי שקורה ברוב המקרים שבהם אנו חולמים על אדם שנפטר) ככל הנראה החלום מייצג תחושות פנימיות. לרוב, הדבר מייצג שינוי רב שאנו עוברים בחיים שלנו, ולעתים הצורך לפתוח בדף חדש בחיים, או בהתמודדות עם שדים מהעבר.

חלום על אדם שנפטר חולה

אם היה לכם חלום על אדם שנפטר וכעת בחלום נראה שהוא חולה מאד, הרי שהדבר לעתים קרובות דווקא משקף את המצב שלכם עצמכם. לרוב, אתם חשים שמצבכם האישי לא טוב-  מבחינה בריאותית, פיננסית, או משפחתית, והאדם המת-חולה מייצג זאת בחלום שלכם. זוהי לרוב התראה על כך שהתחושה הרעה לא תעבור אם לא ננסה לטפל בה.

חלום על אדם שנפטר וקם לתחיה

גם חלום על אדם שנפטר ולאחר מכן קם לתחיה הוא נפוץ למדי. מה המשמעות של זה לפי מילון חלומות? יש בהחלט דרך למצוא פענוח לחלום זה – לרוב הדבר מסמל סוגיה בחיינו שהייתה אמורה כבר להיסגר, אך היא עדיין פתוחה. אולי זו בעיה שחשבנו שהתגברנו עליה – אך כעת היא שבה ומטרידה אותנו. לא פעם הדבר קשור למערכות יחסית שלא נגמרו היטב. יש לשים לב שלעתים קרובות אנו אפילו לא מודעים לכך לחלוטין, אך האדם שקם לתחיה בחלום, מסמל דבר מה שחשבנו שהסתיים אך עוד יש לו המשך.

חלום על אדם שנפטר לפי הקבלה

לפי הקבלה, החלומות שיש על אנשים שנפטרו בעיקר מסמלים את הצורך בשינוי משמעותי מאד. אנשים שמתחילים עבודה חדשה, מקום לימודים חדש, וכיו”ב – יחלמו לעתים קרובות על אדם שנפטר, שכן הדבר מסמל כמעין תהליך אשר נסגר – ומשהו חד שמתחיל במקביל.

עם זאת יש לזכור כי חלומות הן עניין אישי ופרסונלי, והמידע שמופיע כאן הוא כללי, אך אפשר לפנות למפרש חלומות מקצועי שיסייע.

פירושי חלומות נוספים שיכולים לעניין אותך

18 Comments

Add a Comment
 1. חלמתי שאבא שלי ניפטר שוב פעם נוספת וקוראים לי לפטלוגיה באיזה מושב שזה בית חולים ושם באים להראות לי את גופתו מתוך המגירה של הקירור מזה אומר, אבי ניפטר לפני 5 וחצי שנים

  1. יכל להיות אחרי שהוא נפטר את ראית אותו ועשה לך מחסום פסקולגי
   רק עכשיו המוח שלך מנסה לעשות סדר ממה שראית

 2. אחי הגדול נפטר בגיל צעיר לפני 32 שנים
  הופיע בחלום והתחנן שאעזור לו
  הוא התחנן שוב ושוב – אנא עזור לי כמו שתמיד עזרתי לך…

  אני מאד מוטרד מהחלום הזה ואין לי מנוחה
  מה המסר ?

  1. העזרה שהוא צריך -הוא שאת תעשה לו צריך איזה תיקון לנשמה שלו.
   חוץ מזה את יכלה לעשות מצות זכר לנשמתו.

  2. החלום די פשוט לפיתרון הוא מבקש את עזרתך מבחינה רוחנית השאלה מתי הוא נפטר אם עברה שנה אז רק בשבוע שלפני האזכרה להגיד קדיש ואם עדיין לא עברה שנה אז דחוף להגיד עליו קדיש 3 פעמים ביום ואם עברה שנה ללכת לשיעורי תורה ולהגיד שזה לעילוי נשמתו ואם יש קדיש אחרי השיעור להגיד לעילוי נשמתו

  3. פשוט להגיד עליו קדיש 3 פעמים ביום

  4. מורן תבורי

   שהוא מבקש עזרה לא טוב לו במקום שהוא נמצא צריך דחוף ביותר לעשות לו כמה שיותר מצוות לעילוי נשמתו .אם עדים זה לא השנה שלו כאילו נפטר לא מזמן צריך שיאמרו עליו קדיש שלח לי תשם שלו נתפלל עליו כי עזרה לנפטרים זה חסד,של אמת כל מצווה תהילים עבודת מידות להגיד לעילוי נשמת למשל דוד בן רחל .. ….

  5. בדרך כלל , לפי המון סיפורים ששמעתי, צריך להגיד עליו קדיש במשך 40 יום ,או יותר, תנסה את זה ויכול להיות שהוא יגיב לך. כדאי לעשות לו עוד דברים מהסוג הזה, למשל השכבה לאיש בבית הכנסת.לתת צדקה לעילוי נשמתו.
   דבר נוסף, לראות אם השאיר משהו ששייך לאדם אחר ולהחזיר לו(שלא ידונו אותו על גזל בשמיים).
   אם מה שכתבתי לא מוכר לך, אז תתייעץ נם רב( למשל הרב זמיר מהידברות, הוא אלוף בנושאים האלה) בשורות טובות.

  6. מה השם שלו

 3. אבא שלי שנפטר מסרטן לפני 4 חודשיים,
  אמא שלי חלמה שהוא דופק בדלת כשהי פותחת הוא יושב על כסא בלי חולצה מבקש מים והוא אומר לה למה את לא פותחת לי והוא לא מבין למה היא לא פתחה ומבקש מים וחייב לציין שהבית בחלום זה לא הבית של ההורים שלי זה כאילו בבית אחר קטן 2 חדרים, אני ממש קותה עזרה לדעת מה אומר החלום

 4. חלמתי על אדם מבוגר מאוד וחולה מאוד שנפטר השאירו אותו במיטה וביקשתי לקבור אותו ואכן קברו אותו ליד מאות מתים לידו בתוך ערימת חול עם הראש בחוץ כולם שם היו קבורים ככה.

 5. חלמתי חלום שאני על סוג של סירה על אבא שלי ז״ל וחברה טובה שלי מהלימודים ואני הייתי צריכה ללכת לטיסה אז הייתי צריכה לרדת מהסירה והם סוג של כיוונו אותי לאן לרדת דרך איפה, כאילו היה אישיו על איך לרדת מהסירה. אבא שלי אמר בחלום ממה שאני זוכרת שלא נורא להתרטב ואני ירדתי מהסירה בצורה בה לא מתרטבים בסוף. שירדתי מהסירה הלכתי על מדרכה שגם בה היה קצת מים כזה

 6. יכתן שהוא רוצה שתתן צדקה בשבילו, או לתרום סידורים לבית כנסת, וכו’, או למשפחות עניות.

 7. שלום,
  אמא נפטרה לפני כשנה וחצי ממחלה קשה.
  חלמתי שאני מחפשת אותה בבכי וקוראת בשמה למרות שאני יודעת שנפטרה.
  מה הפירוש?
  תודה

 8. ידיד שלי ניפטר מלפני שלוש שנים וחלמתי את זה ולא הבנתי את המסר.
  רציתי לעלות אליו אבל הרגשתי שהוא לא בקבר שלו..
  בקיצור שאלתי אותו יש שם נטפליקס? כאילו בעולם הבא, אמר ״כן״. בקיצור הוא יצא לקולנוע נראה לי. בחלום עצמו והיה שם גם משהו עם פופקורן.. בקיצור ראיתי אותו בחלום בסוג של חול מדבר, הוא אמר לי
  ״אני לא יכול לחזור לשם״ הכוונה לקבר שלו אבל כנראה התכוון לעולם הזה..
  שאלתי אותו היה לך רגשות רומנטים אלי? אמר לי
  ״כן״..

 9. חלמתי על רב שנפטר השם שלו לא ידוע לי אבל מיסתיים ב ץ סופית ישנה חליפה מהודרת על הנפטר ופתאום הגוף שלו מתחיל לזוז והוא קם אשמח לפרוש החלום.

 10. שירי אביטבול

  חלמתי על אימי זל והיא בחלום טוענת שהיא חיה.

 11. חלמתי על סבי שנפטר לפני כ14 שנה בערך
  פגשתי אותו ברחוב לא רחוק מהבית שלי הוא זיהה את ביתי הקטנה שלא הספיק להכיר
  וחיבק ונישק אותה
  פניתי אליו לשלום וחיבקתי אותו והובלתי אותו לבית שלי
  הגיעו אנשים נוספים לביתי (שהם לא בני המשפחה )
  נראה שהם היו שמחים
  סבי ז״ל דיבר אליי ואני לא זוכרת מה אמר לי
  אשמח לדעת את פירוש החלום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *