גורמים המשפיעים על החלומות שלנו

האם יש גורמים המשפיעים על החלומות שלנו? מה הם הגורמים היכולים לשנות את אופי החלום ולגרום לנו לחלום חלומות נעימים יותר ואפילו מפחידים יותר. פשר החלומות שלנו אולי לא ידוע אך מחקרים רבים מראים שינויים משמעותיים בחלומות שלנו בהתאם למשתנים סביבתיים רבים ולפניכם מספר דוגמאות.

איך משפיעים ריחות על החלומות שלנו

האם ריחות נעימים של פרחים או דברם מתוקים יכולים לגרום לחלומות מתוקים ונעימים? מחקרים מראים שכן. ריחות נעימים לפני השינה מובילים לחלומות נעימים יותר בעוד ריחות לא נעימים גורמים לחלומות שליליים.

איך משפיעים צלילים ומוזיקה על החלומות שלנו

לא נחדש הרבה אם נאמר שצלילים רגועים ונעימים יגרמו לחולם הרגשת נינוחות ורוגע, בעקבות הרגשה זו החולם יחלום חלומות רגועים ושלווים. אפשר לזכות בחלום רגוע ונעים בקלות בעזרת מוזיקת רקע נעימה כמו רחש גלים המתנגן לאורך כל הלילה או מוזיקה אלקטרונית רגועה בעלת קצב קבוע.

איך משפיע אוכל חריף על החלומות שלנו

זה פשוט וקל להבין שכל מה שגורם לנו לצריבה ובעיות עיכול במיוחד מאכלים חריפים יכול לגרום לנו לחלומות מפחידים וסיוטים. רצוי להימנע מאכילת מאכלים חריפים או מאכלים מתובלים מספר שעות לפני השינה.

איך משפיעה על חלומות שינה על הבטן

מחקרים הראו שתנוחת השינה על הבטן מדובבת חלומות עסיסים ולרוב החלומות היו הקשרים ברורים לסקס. חוקרים משערים שההקשר מגיע ככל הנראה כתוצאה מדפוסי הנשימה שלנו במצב זה.

איך משפיעות תרופות נוגדות דיכאון על החלומות שלנו

כן, הכדורים האלה שאמורים להרגיע אותך, כמו פרוזאק, פקסיל וזולופט, עלולים לגרום לך לחלומות רעים וסיוטים. אם אתם מרגישים מושפעים מהתרופות ואתם אכן סובלים מחלומות רעים, שוחחו עם רופא המשפחה שלכם ואולי ניתן יהיה להחליף את התרופה בתרופה חלופית דומה.

האם הפסקת עישון יכולה להשפיע על החלומות שלנו?

כן ! ישנם חלומות המוכרים כסימפטום גמילה, 63% מהמעשנים חלמו על עישון כשנה מאוחר יותר. חשוב לציין שגמילה מניקוטין גם משפרת את פעילות המוח בצורה שיכולה להפוך את חלומך גם לטוב, צלול, ורגוע יותר.

האם ישנה השפעה של סרטים מפחידים על החלומות שלנו

אתם שומעים את אותו משפט מאז שהייתם ילדים: סרטים מפחידים גורמים לסיוטים מפחידים. אבל האם יש אמת במשפט הזה? כן ! סרט מפחיד לפני השינה גורם לנו לגירוי וישנה אפשרות שנחלום חלומות מפחידים. רצוי לפני השינה לקרוא ספר נעים ורגוע ולא לראות סרטים מפחידים ואלימים או לשמוע מוזיקה רעשנית. מחשבות נעימות לפני השינה כמו מחשבות על חופשה או על רגעים יפים ואהובים בחיק המשפחה ידובבו שינה נעימה וחלומות רגועים ונעימים.

האם ישנה השפעה על חלומות בזמן הריון והתקופה שלאחר הלידה

חלומות על תינוקות שהולכים לאיבוד וסיוטים רבים חוות לרוב נשים בזמן ההריון. על פי מחקרים רבים חלומות אלה נובעים ככל הנראה משינוי הורמונאלי. שינויים אלה גורמים לחלומות עזים המלווים ברגשות בעקבות חוסר שינה ורמת הורמונים משתנה. חלומות בזמן ההריון הם חלומות נפוצים ואין הרבה דרכים להימנע מהם או לשנות אותם.