מי היה אלפרד אדלר ובמה הוא האמין

אלפרד אדלר נולד בוינה למשפחה יהודית. בגיל חמש חלה בדלקת ריאות חריפה ורופאיו לא צפו שיאריך ימים אך למרבה הפלא אלפרד יצא מהמחלה ובעקבותיה החליט להיות רופא לכשיגדל.

בשנת 1895 סיים את לימודי הרפואה והחל לעסוק במקצוע. בשנת 1901 הצטרף אלפרד אדלר לבקשתו של זיגמונד פרויד, לקבוצת אנשים אשר נפגשה בביתו של פרויד פעם בשבוע והתייעצה על עניני הפסיכואנליזה. בהמשך החל אדלר לעסוק בפסיכותרפיה.

אדלר האמין כי האדם צריך להיות שותף פעיל בטיפול בעצמו וכי רק שינוי של האדם עצמו וההכרה שלו בחולשותיו יכולות לגרום לאדם להתגבר עליהם.

אלפרד אדלר האמין כי חלומות הם כלי חשוב לבקרת שליטה על חיי העירות של בני האדם. הם מכשירים ופתרון לבעיות. חלומות צריכים להיות מובאים למודעות, כך שההבנה טובה יותר ניתן לשפוך אור על הבעיות שלנו. הוא טען שחשוב ללמוד מהחלומות שלנו ולשלב אותם בחיי ההערות. אדלר היה סבור שיש קשר בין החלומות שלנו והבעיות בחיי היומיום. ככל שאנו חולמים יותר חלומות יש לנו יותר בעיות אנו צפויים להתמודד. לעומת זאת, אם אנו חולמים פחות חלומות יש לנו פחות בעיות להתמודד איתם ואנו בריאים יותר מבחינה פסיכולוגית.

בעוד שפרויד האמין כי דחפים מיניים הם הכוחות המניעים מאחורי ההתנהגות, אדלר האמין שהכל ענין של שליטה, כוח ומוטיבציה והם שמניעים את ההתנהגות של בני האדם. יתר על כן, אדלר לא חשב שמעשיו והתנהגותו של הפרט נשלטים על ידי הלא מודע. הוא האמין שמי ששואף לשלמות ויש בו הצורך בשליטה זה הדבר שגורם לאדם לעשות את הדברים שהוא עושה. למעשה, אלפרד אדלר לא האמין כי תפקידיו המודעים והלא המודעים בלא מודע אחד נגד השני, במקום זאת, הם פועלים באותה הדרך אם אתה ער או ישן.

דעותיו של אדלר היו שהחלומות שלנו הם מסלול פתוח לכיוון המחשבות האמיתיות הרגשות והפעולות שלנו. בפירוש חלומות שלנו אנו רואים בבירור דחפים ורצונות אגרסיביים. חלומות הם גם דרך של פיצוי יתר לליקויים בחיי ההערות. לדוגמה, אם אתה לא מצליח לעמוד מול הבוס שלך בחיי ההערות שלך, בחלום אתה יכול למצוא את עצמך משתלח בבוס בקלות ובנוחות מתוך ביטחון בחלום שלך. חלומות מציעים סיפוק כלשהו שהוא יותר חברתי ומקובל.